Praha a Čechy
Brno a Morava
Ostrava a Slezsko
Plzeň a Karlovy Vary
Hradec Králové
České Budějovice
Domů / Dotace

Dotace Nová zelená úsporám a NZU Light

Vítejte na stránce věnované dotačnímu programu Nová zelená úsporám, který představuje klíčový prvek v oblasti energetických úspor a ekologického bydlení v České republice. Tento program, spravovaný Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí ČR, je navržen tak, aby pomohl domácnostem i firmám snižovat energetickou náročnost budov a zvyšovat využití obnovitelných zdrojů energie.

Proč investovat do energetické účinnosti?

Investice do energetické účinnosti nejenže snižuje vaše běžné výdaje za energie, ale také přispívá k ochraně životního prostředí, snižováním emisí CO2 a dalších skleníkových plynů. Zlepšení energetické účinnosti vašeho domova může navíc zvýšit jeho tržní hodnotu a zlepšit komfort bydlení.

Jaké příležitosti nabízí Nová zelená úsporám?

Program nabízí řadu dotací na opatření jako jsou zateplení budov, instalace tepelných čerpadel, výměna starých kotlů a instalace solárních panelů. Kromě standardních dotací je k dispozici také rozšířená podpora v rámci programu Nová zelená úsporám Light, která je speciálně určená pro domácnosti s nižšími příjmy, včetně seniorů a rodin s dětmi.

Přečtěte si více o podmínkách a možnostech, jak dotací z programu Nová zelená úsporám využít a neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoliv dotazy případně pro domluvení schůzky s naším technickým zástupcem.

Co je přesně Nová zelená úsporám?

Nová zelená úsporám je státem podporovaný program v České republice zaměřený na zlepšení energetické efektivnosti a snížení emisí skleníkových plynů prostřednictvím modernizace a renovace obytných budov. Tento program je klíčovým nástrojem v rámci národních snah o dosažení environmentální udržitelnosti a energetické nezávislosti.

Historie a vývoj programu

Od svého zahájení v roce 2014 program Nová zelená úsporám pomohl tisícům domácností snížit energetickou náročnost svých domovů. Program byl postupně rozšířen o nové komponenty, včetně speciálních podprogramů pro sociálně znevýhodněné skupiny a podporu využití obnovitelných zdrojů energie.

Program pokrývá širokou škálu opatření:

Zateplení budov: Zlepšení izolace stěn, střech a oken pro snížení energetických ztrát.
Instalace tepelných čerpadel: Nahrazení tradičních zdrojů vytápění efektivnějšími a ekologičtějšími tepelnými čerpadly.
Využití solární energie: Podpora instalace fotovoltaických panelů a solárních termických panelů pro výrobu teplé vody.Akční nabídka TUV
Výměna starých kotlů: Finanční podpora pro odstranění neefektivních kotlů a jejich nahrazení modernějšími a šetrnějšími variantami.Akční nabídka TČ

Cíle programu

Hlavním cílem Nová zelená úsporám je snížení spotřeby energie v obytných budovách, což přispívá k celkovému zlepšení kvality životního prostředí. Program také stimuluje ekonomiku tím, že poskytuje finanční prostředky a podporuje zaměstnanost v sektoru stavebnictví a obnovitelných zdrojů.


Program Nová zelená úsporám je nejen finančním přínosem pro jednotlivce a společnosti, ale také katalyzátorem pro širší přijetí udržitelných stavebních a energetických praktik v celé zemi.

Jak získat dotace pro instalaci tepelného čerpadla nebo termického ohřevu vody

Uvažujete o instalaci tepelného čerpadla vzduch-voda nebo termického ohřevu vody a zajímáte se o možnost získání dotace? Jste na správném místě. Naše firma vám nabízí kompletní servis od prvního poradenství až po samotnou realizaci a získání dotace.
Proč si vybrat nás?
Kompletní řešení: Zabýváme se celým procesem – od výběru optimálního řešení pro vaše potřeby, přes instalaci až po administrativu spojenou s žádostí o dotace. Vy se tak nemusíte starat o žádné složité papírování.
Expertní poradenství: Naši techničtí zástupci vám pomohou s výběrem, jaké dotace jsou pro vás dostupné, ať už se jedná o program Nová zelená úsporám, kotlíkové dotace nebo Nová zelená úsporám Light.
Zkušenosti s dotacemi: Díky naší dlouholeté praxi a zkušenostem s procesem žádání o dotace vám můžeme zajistit maximální možnou výši finanční podpory.
Jak to funguje?
Konzultace: Začneme osobní konzultací, kde probereme vaše potřeby a možnosti. Zjistíme, které technologie a typy zařízení jsou pro vás nejvhodnější.
Technické řešení: Navrhneme nejefektivnější technické řešení přizpůsobené vašim požadavkům.
Dotace: Provedeme vás celým procesem žádosti o dotaci. Od vyplnění potřebných formulářů, přes zajištění potřebných dokladů až po samotné podání žádosti.
Instalace a realizace: Po schválení dotace přistoupíme k instalaci a uvedení systému do provozu.
Dokončení a servis: I po dokončení projektu zůstáváme k vaší dispozici pro jakékoliv další servisní práce nebo konzultace.
Naše společnost 81heat.cz je zde, aby vám usnadnila cestu k modernímu a úspornému řešení vašeho bydlení. Spolehněte se na nás, že vám pomůžeme maximálně využít dostupné dotace a získat tak nejen nové, efektivní zařízení, ale i významnou finanční úsporu.

Výhody účasti v programu Nová zelená úsporám

Účast v programu Nová zelená úsporám přináší řadu výhod jak pro jednotlivce, tak pro společnosti, které se rozhodnou investovat do zlepšení energetické efektivity svých budov. Zde jsou hlavní benefity, které můžete očekávat:

Finanční úspory

Snížení nákladů na energie: Modernizace vytápění, izolace a instalace obnovitelných zdrojů energie vedou k výraznému snížení měsíčních výdajů na energie.
Zvýšení hodnoty nemovitosti: Vylepšení energetické účinnosti může zvýšit tržní hodnotu vašeho domova, což je výhodné při jeho eventuálním prodeji nebo pronájmu.

Ekologické přínosy

Snížení emisí skleníkových plynů: Každým krokem k lepší energetické efektivitě přispíváte k ochraně životního prostředí tím, že snižujete množství skleníkových plynů.
Podpora udržitelnosti: Investice do obnovitelných zdrojů a energetické účinnosti jsou krokem k dosažení udržitelnějšího a ekologičtějšího životního stylu.

Sociální a komunitní přínosy

Zlepšení kvality bydlení: Energetické úpravy často přinášejí lepší regulaci teploty a celkové pohodlí domácnosti.
Podpora ekonomiky: Většina projektů vyžaduje práci různých dodavatelů a odborníků, což podporuje ekonomiku a tvorbu pracovních míst. Ale pozor, vybírejte pečlivě!

Přístup k bonusům

Finanční bonusy za kombinace opatření: Program nabízí dodatečné bonusy za realizaci více opatření najednou, to umožňuje získat vyšší celkovou dotaci.
Speciální podpora pro určité regiony: V některých regionech, například v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji, můžete získat vyšší dotace v rámci speciálních podpůrných opatření.
Tyto výhody jasně ukazují, že účast v programu "Nová zelená úsporám" je investicí do budoucnosti vaší domácnosti i planety.

Kontaktujte nás a my vám pomůžeme s dalšími kroky v rámci programu Nová zelená úsporám

Máte zájem o účast v programu Nová zelená úsporám nebo máte jakékoliv dotazy ohledně možností dotací pro instalaci tepelného čerpadla nebo termického ohřevu vody, neváhejte se na nás obrátit.

Jsme zde, abychom vám poskytli veškerou potřebnou podporu a poradenství.
Zapojením se do programu Nová zelená úsporám nejen že zlepšíte energetickou účinnost svého domova, ale také přispějete k ochraně životního prostředí. Těšíme se na vaši spolupráci a společný přístup k dosažení vašich energetických cílů.
Banner 81energy