Praha a Čechy
Brno a Morava
Ostrava a Slezsko
Plzeň a Karlovy Vary
Hradec Králové
České Budějovice

Technická specifikace

Midea M-Thermal II split 6kw představuje nejmodernější tepelné čerpadlo pro vytápění rodinných a bytových domů. Společně s vynikajícím výkonem nabízí i nízkou spotřebu elektrické energie (třída A+++) a atraktivní cenu.

Elegantní design venkovní jednotky vám rozhodně neudělá ostudu ani u moderního domu.

Možnost provozu do -25°C toto tepelné čerpadlo předurčuje pro využití také k velmi efektivnímu vytápění v zimním období.


Spotřeba tepelného čerpadla
Midea M-Thermal II split 6kwmidea specifikacePokud budete využívat tepelné čerpadlo pro topení do podlahového topení po dobu 6 měsíců v roce 12h denně, zaplatíte za elektřinu cca 21 427 Kč za rok.

Za stejné teplo z elektrokotle nebo elektrických přímotopů byste zaplatili 107 136 Kč - tedy o závratných 85 709 Kč víc). Z dané kalkulace plyne, že pokud budete TČ takto topit, tak jej máte s uplatněním dotace z programu Nová zelená úsporám na začátku druhého roku úplně zaplacené jen na spotřebě elektrické energie.

Topení tepelným čerpadlem je velmi efektivní a levné. Model Midea M-Thermal II split 6kw vyrobí za 1,24kw příkonu celkem 6,2kw

tepla. Pro naši kalkulaci uvažujeme cenu 8Kč za 1kWh.

Při ceně 4Kč za 1kWh stačí podělit všechny výše uvedené částky dvěma a vaši investici do TČ budete mít zpět na začátku 3. topné sezóny.

Hlučnost TČ Midea
M-Thermal II split 6kw


Akustický tlak vnitřní jednotky Midea M-Thermal II split 6kw se pohybuje okolo 38 dBA, venkovní jednotky při topení na 35°C a venkovní teplotě 7°C pak 46 dBA.

Hladina akustického tlaku je měřítkem zvukové energie emitované zdrojem hluku.
dBA vnímatelná hlasitost zvuk
0 práh slyšitelnosti
20 extrémně tiché šelest listí, tichá místnost
40 velmi tiché vrčící lednička
60 středně hlasité běžná konverzace, restaurace
80 velmi hlasité městský provoz, nákladní auto
100 extrémně hlasité symfonický orchestr, traktor
120 práh bolesti startující tryskové letadlo
Banner 81energy